2016’da lanse edilen Big Bang Sang Bleu’den daha da yıkıcı bir karaktere sahip olan Big Bang Sang Bleu II, dövme sanatçısı Maxime Plescia-Buchi’nin yaratıcı tutkusunu saatin üç boyutlu açısı ve köşelerinde gözler önüne seriyor. Altıgen bezeli kesen, geometrik hatlara sahip ibrelerle eş düzeyde yerleştirilen ve değiştirilebilir bileziğe işlenmiş olan motif, tüm kasayı kaplıyor. Kadran, şeffaflıkla oyunlar oynayarak Unico mekanizmanın ufak görüntülerini sunuyor. 45 mm’lik kasa içerisinde neredeyse mimari bir yapıya sahip.

Bu yeni kasanın özenle işlenmiş olan geometrik hatları içerisinde HUB1240 Unico manüfaktür otomatik kronograf mekanizma yatıyor. Mekanizma, 72 saatlik güç rezervi süresi boyunca, saatte 28.800 titreşimlik frekansla çalışıyor. Bu ihtişamlı saatin titanyum versiyonu 200, King Gold versiyonu ise 100 adet ile sınırlı.

Yeni Big Bang Sang Bleu II dövmenin, kurucusunun geometrik dövmenin ustalıkla bir araya getirdiği malzemeler ve zanaatları sergileyen, zamanın ötesinde bir hassasiyetle hareket halinde olan horoloji alanındaki ifadesi.