Yeni bir kapsül koleksiyon; ikonik Serpenti saati mor ametistin asil güzelliği ile yeniden yaratıyor. Renkli taşları cesur şekillerde kullanmasıyla tanınan Bvlgari, değerli ve yarı değerli taşları beklenmedik kombinasyonlarda bir araya getiriyor. Bvlgari şimdi de karizmatik Romalı mücevher markası kimliğinden aldığı ilhamla en sevilen Serpenti mücevher saatlerinden üçünü yeni tasarımlarıyla sunuyor.

Yüzlerce yıldır ametistin çeşitli nitelikleri ve anlamları olduğuna inanılmıştır. Güven, sezgi ve spiritüellik ile ilişkilendirilen ametist, korunma ve zihni sakinleştirme amacıyla kullanılmıştır. MÖ 4000 kadar eski zamanlarda Mısırlıların değer verdiği mor ametist, daima gücü temsil etmiştir. Antik Roma ve Yunan uygarlıklarında kraliyet ailesinin ve din adamlarının taçlarını, asalarını ve yüzüklerini süslemiştir. Bvlgari’nin ametist aşkı uzun zamandır devam ediyor. Mücevher markası imza kesimleriyle şekillendirdiği ametistleri altın, pırlantalar ve diğer değerli taşlarla kombine ederek çarpıcı parçalar yaratmayı sürdürüyor.

Yeni kapsül koleksiyonda yer alan saatler, Serpenti’nin üç farklı yüzünü ve feminenliğin üç yorumunu temsil ediyor. Serpenti Amethyst koleksiyonu yılanın sonsuz yenilenmesini ve Bvlgari tasarımlarına ilham veren sınırsız yaratıcılığı mükemmel bir şe­kilde yakalıyor. Bu saatler, zamanın göstergeleri oldukları kadar birer mü­cevher aynı zamanda ve her kadın kendisine uygun bir stil bulabiliyor.

Serpenti lncantati ilk kez 2016 yılında tanıtılmıştı. Şimdiyse pırlantalar ve toplam ağırlığı 2, 45 karat olan 33 ametistle süslü pembe altın kasa ile sunuluyor. Timsah derisi kayış ile akrep ve yelkovan da yoğun bir mor tona sahip. Yeni kapsül koleksiyon üç ikonik Serpenti saati mor ametistin asil güzelliği ile yeniden yaratıyor.

İlk defa 2016’da sunulan Serpenti Misteriosi Bilezik saatin bu yılki özel edisyonu, yılanın pullarını temsil eden baget kesim ametistler ve gözler için armut kesim ametistler içeriyor.

Serpenti Scaglie ilk kez 2009′ da sunulduğunda bileği saran tasarımı ve yılan başı şekilli kadranı ile anında bir ikon haline gelmişti. Kapsül koleksiyondaki versiyonda yuvarlatılmış ametistler ve parlak kesim pırlantalar pembe altının üzerinde yılanın İtalyancada “scaglie” denilen pullarını çağrıştırıyor. 126 ametistin toplam ağırlığı 6,65 karat. Mor akrep ve yelkovan, beyaz sedef kadranla kontrast yaratarak dikkat çekiyor.