Breitling, ünlü İngiliz lüks otomobil üreticisi Bentley ile olan ortaklığını yenilediğini duyurdu.  İki büyük marka, 2003’ten bu yana birlikte çalışıyor. Breitling; Bentley’in en önemli modeli olan Continental GT’nin ön paneli için saat tasarlayan ilk marka oldu.

Bentley koleksiyonu için ayrı bir yer açmayacağını duyuran Breitling, Bentley saatlerini ana koleksiyonlara dahil edeceğini duyurdu. Bu sıradışı saatlerin ilki Premier B01 Chronograph 42 Bentley British Racing Green, 72 saatlik etkileyici güç rezervine sahip Breitling’in kendi mekanizması olan Caliber 01 ile donatıldı. Saatin kasa arkasında bulunan “Bentley” işlemesi için tarihi 1929 “Blower” Bentley modelinin panelinden ilham alındı.

Model British Racing Green rengindeki kadranı ile dikkat çeken model, çelik kayış ya da kadranı ile aynı renge sahip deri kayışı ile kombinleniyor. Bentley Motors, 2019’da yüz yılını kutladığında, Breitling, lüks otomobillerdeki 100 yıllık mükemmelliğini kutlamak için limitli sayıdaki modelini meraklılarına sunacak.