Breitling Premier 801 Chronograph 42 Norton Edition, enteresan bir şekilde benzer tarih ve güçlü miraslar paylaşan iki ikonik marka arasındaki ortaklığı etkili bir ifadeyle temsil ediyor. Saat, Breitling’in modaya uygun zarafeti ile tanımlanan şık saat ailesi Premier koleksiyonunun bir parçası. Yeni Norton Edition; cesur, şık ve kentsel bir stille öne çıkan Premier koleksiyonun özgün bir yorumu. Breitling ve Norton Motorcydes güçlü bir mirası paylaşıyorlar. Her ikisi de on dokuzuncu yüzyılda, adlarını şirketlerine veren ve büyük oranda kendi endüstrilerini tanımlayan vizyoner liderler tarafından kuruldular. Her iki marka da James Bond filmlerinde rol aldılar: Ajan 007, 1965 yılına ait Thunderball filminde bir Breitling Top Time takıyordu ve Norton Dominator SS de 201 S’e ait Spectre filminde yardımcı bir roldeydi.

Breitling Premier 801 Chronograph 42 Norton Edition, bu iki muhteşem markanın kültürlerini ve değerlerini yansıtıyor. Model 42 mm çapında, 10 bara kadar su geçirmeyen, çelik kasaya sahip. Saat 3 konumunda yer alan kronograf dakikası sayacı ile saat 9 konumunda yer alan küçük saniye alt-kadranından oluşan ve siyah kadran üzerinde öne çıkan gümüş alt-kadranlar, bu saatin kalbinde yer alan ve yaklaşık 70 saatlik etkileyici bir güç rezervine sahip Breitling Manufacture Caliber 01’e işaret ediyor.

Kasanın sol tarafında yer alan plaka üzerine “Norton” logosu işlendi. Şeffaf kasa arkası üzerinde de Norton motosiklet figürü ile markanın logosu yer alıyor. Altın renkli rakamlar ile saat ve dakika ibrelerinin öne çıktığı zarif siyah kadran hem saat tutkunlarını hem de ciddi motosikletçileri cezbedecek kahverengi vintage ham deri kayışla etkileyici bir kontrast oluşturuyor. Bu model aynı zamanda çelik bilezik seçeneğiyle de sunuluyor.

COSC sertifikalı kronometre, kırmızı renkli “TACHYMETER” yazısının yer aldığı, beyaz iç bezel üzerinde siyah renkli takimetre ölçeğine sahip. Saat ve dakika ibreleri Super-LumiNova® ile kaplandı. Bu sayede, şehir sokaklarından, uzak arka sokaklara kadar bir motosikletçinin seçebileceği her türlü yolda en üst düzeyde okunabilirlik sağlıyor. Premier 801 Chronograph 42 Norton Edition, iki olağanüstü marka arasındaki özel ortaklığın sadece başlangıcı, yeni sürprizler yıl içerisinde de karşımıza çıkmaya devam edecek.

Premier Norton Edition saatinizi taktığınız anda saatinize layık güçlü, stil sahibi ve ikonik bir motosiklet özlemi duyduğunuzu hissedebilirsiniz. Norton, bu arzunuz için mükemmel bir çözüm yarattı. Commando 961 Cafe Racer MKII Breitling Limited Edition, bir yanda muhteşem eski stil Cafe Racer motosikletlerinin klasik görünümünü ve stilini andırırken, diğer yanda da modern teknoloji harikası parçalar ve mükemmel bir mühendislik sunuyor. Bu aracın 961 cc’lik motoru Norton’un kendisi tarafından geliştirildi. Bu özel Breitling Limited Edition, 77 motosiklet ile sınırlı olarak üretiliyor. Modelin debriyaj kutusu üzerine işlenmiş olan vintage Breitling “B” logosu, Breitling tarafından tasarlanan hız göstergesi ve devir sayacı göstergeleri ve sele üzerine işlenmiş siyah-üzeri-siyah vintage “B” harfi hemen göze çarpıyor. Bu iddialı motosiklet, Norton’un distribütör ağı aracılığıyla satışa sunuluyor.